• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne w polskie góry?

Kategoria: Ogólne

Coraz cieplejsze dłuższe dni zachęcają do wyjazdów, szczególnie polskie góry w tym wiosenno-letnim okresie zachwycają i zachęcają do pieszych wędrówek. Jednak nawet na najłatwiejszym szlaku czy w pozornie bezpiecznym miejscu może dojść do szkody. Dlatego warto wcześniej pomyśleć o zabezpieczeniu – o polisie turystycznej.


Każdy świadomy piechur powinien być świadomy w temacie zabezpieczenia siebie i swojej rodziny przed wyjazdem. Chociaż polskie góry zachwycają i są pozornie bezpieczne, warto zabezpieczyć się finansowo przed podróżą, aby przywieźć tylko miłe wspomnienia.

Co powinno zawierać ubezpieczenie w polskie góry?

Jeśli jedziemy w polskie góry teoretycznie powinno nam wystarczyć ubezpieczenie NFZ, niestety tylko teoretycznie. Załóżmy, że przejdziemy przez granicę naszego państwa i tam zaledwie parę metrów od granicy, doznamy jakiegoś uszczerbku. Z pomocą przyjdą nam służby, jednak już niepolskie, a odpowiednio czeskie lub słowackie. Wtedy już ubezpieczenie NFZ nie pokryje kosztów, ponieważ u naszych sąsiadów za akcję ratunkową płaci turysta lub towarzystwo ubezpieczeniowe.

Znana jest historia młodego turysty z Polski, który spadł z półki skalnej na słowacką stronę Tatr. Cała akcja ratownicza prowadzona przez tamtejsze służby medyczne trwała kilkanaście godzin, a piechur przywiózł z wyjazdu pamiątkę w postaci rachunku wystawionego na 15 tys. euro. Lepiej ustrzec się przed takimi prezentami. Dlatego jeśli chcemy przekroczyć granicę Polski, warto zadbać o odpowiednią polisę i nie zapomnieć o ubezpieczeniu koszów leczenia, NNW oraz usługach assistance. Należy pamiętać również o ubezpieczeniu kosztów poszukiwania i ratownictwa górskiego, warto wybrać wysokie sumy, ponieważ koszty ratownictwa są bardzo kosztowne. Z wykupionym ubezpieczeniem nie będziemy musieli się o nie martwić.

Nawet jeśli wcześniej postanowiliśmy nie przekraczać granicy, warto wykupić takie ubezpieczenie, ponieważ może jednak zdecydujemy się na spacer u naszych sąsiadów. Poza tym dodatkowa polisa turystyczna pozwoli nam na skorzystanie w razie potrzeby z prywatnej opieki medycznej. Będziemy mogli również starać się o uzyskanie odszkodowania za uszkodzenie ciała oraz wsparcie finansowe, jeśli uszczerbek na zdrowiu uniemożliwi powrót do pracy zarobkowej.

Dlatego przed wyjazdem warto ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków. Szczególnie, że nawet pozornie łatwy szlak może okazać się zdradliwy i niebezpieczny. Warto również zadbać o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, ponieważ pokryje ona koszty związane ze szkodami, które my wyrządzimy osobom trzecim.

Koszt polisy turystycznej w polskie góry

Jeśli nie wiesz, gdzie szukać dobrej polisy turystycznej, warto zajrzeć na www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-turystyczne/0.html. Ranking przedstawia 7 ofert polis turystycznych z różnych konkurencyjnych towarzystw ubezpieczeniowych. Możemy spokojnie przyjrzeć się produktom i przemyśleć, jaka polisa będzie dla nas najlepsza.

Koszt polisy turystycznej jest niższy, niż nam się wydaje. Spójrzmy, ile zapłaci jedna osoba, która wyjeżdża na tydzień w polskie góry, zamierza uprawiać sporty ekstremalne, dodatkowo ubezpiecza sprzęt sportowy, bagaż oraz ubezpiecza się przed następstwami nieszczęśliwych wypadków.

Widzimy, że koszt wykupienia polisy jest niewielki, a wykupienie ubezpieczenia przez internet nie zajmuje dużo czasu. Polisa finansowo zabezpiecza nas, możemy więc ze spokojem wspinać się i podziwiać piękno polskich gór.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-04-21 06:33
Wyświetlenia: 1658

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia