• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Znajdź tańsze noclegi i ciesz się podróżowaniem!

Kategoria: Ogólne

Zwiedzanie świata jest dla większości z nas najbardziej ekscytującą sprawą, jakiej jesteśmy w stanie doświadczać. Dzięki różnego rodzaju portalom jesteśmy w stanie odwiedzać nawet najdalsze zakątki świata w czasem niewiarygodnie niskich cenach. Tutaj pojawia się pytanie: co zrobić, żeby nasze noclegi nie kosztowały nas majątku? Jak porównać ceny noclegów w portalach i wybrać tej najtańszy?


Hotele, pensjonaty, hostele – może któreś z nich?

Jeśli nastawieni jesteśmy na raczej niskie koszty naszych podróży, to szukanie taniego noclegu może się okazać prawdziwym wyzwaniem. Hotele, szczególnie te w znanych, historycznych miastach, osiągają zawrotne ceny za wynajmowane pokoje, przez co można od razu skreślić je z listy. Pensjonaty zwykle są tańsze, ale niewiele i ich standard zwykle pozostawia wiele do życzenia. Ostatnia opcją popularnych środków zakwaterowania są hostele, te jednak często przypominają bardziej przytułki niż miejsce noclegowe. Wielu turystów odstrasza także konieczność dzielenia swojego pokoju z kilkoma czy kilkunastoma zupełnie obcymi osobami.

A może jakaś alternatywa?

Już jakiś czas temu w Internecie ukazał się zupełnie nowy, innowacyjny i przez to naprawdę ciekawy sposób szukania dla siebie najlepszych noclegów. Nazywa się AIRBNB i polega na wynajmowaniu i rezerwowaniu prywatnych kwater, udostępnianych turystom przez mieszkańców danego miasta. Portal ma pozytywne opinie w internecie wśród klientów.

Dlaczego AIRBNB jest tak innowacyjny?

Przede wszystkim sam system jest bardzo prosty w użytkowaniu i przypomina wiele serwisów porównujących hotele czy pensjonaty. W każdym przypadku mamy dostęp do podstawowych informacji o tym, jaki jest to rodzaj zakwaterowania, ile osób może w nim spać, co oferuje gospodarz, jakie jest jego wyposażenie. Określane są również zasady, jakie obowiązują gościa w danym miejscu. Jednak największą zaletą tego sposobu zakwaterowania jest cena – ustalana indywidualnie z samym gospodarzem, dzięki czemu nawet miejsca w ścisłym centrum historyczno-kulturalnym jesteśmy w stanie wynająć za przysłowiowe grosze. Na pierwszą rezerwacje możemy wykorzystać kupon zniżkowy o wartości 100 zł dostępny na np. na stronie kuponyairbnb.pl czy też otrzymać go od znajomego.

Warto więc przetestować portal i porównać ceny z innymi portalami.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-04-19 10:29
Wyświetlenia: 1783

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia