• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Dworzec PKS w Zakopanem przestaje funkcjonować. Zmiana przystanków

Kategoria: Ogólne

Od 1 kwietnia wszystkie autobusy linii dalekobieżnych będą odjeżdżać z Zakopanego z placu przy dworcu PKP. Właściciel dworca PKS wypowiedział umowy przewoźnikom,  teren dworca mają opuścić również wszyscy sklepikarze.


Jak czytamy w Tygodniku Podhalańskim wyznaczono dwa stanowiska odjazdowe dla komunikacji dalekobieżnej. Ze stanowiska nr 10, bliżej ulicy Chramcówki odjeżdżać będą autobusy m.in. do Krakowa i Łodzi. Pozostałe autobusy odjeżdżać będą ze stanowiska nr 7 w głębi placu. Na plac przeniesione zostaną także odjazdy w kierunku Białki Tatrzańskiej, Dzianisza Górnego, Gliczarowa Górnego i Skrzypnego (stanowiska od 3 do 6). Prowadzone są rozmowy na temat otwarcia kas biletowych oraz dźwiękowej informacji o odjazdach.

Władze miasta chcą by wszystko działało sprawnie już na czas majowego weekendu, jednak burmistrz Zakopanego Leszek Dorula przyznaje, że jest to sytuacja bardzo trudna. Na placu, gdzie będzie teraz ten prowizoryczny dworzec autobusowy planowano zbudować zintegrowane centrum komunikacji autobusowej i kolejowej. Decyzja właściciela dworca PKS „zmusiła”, więc władze do tego by w ciągu tygodnia zrobili to, co planowano wykonać w ciągu dwóch lat.
Również mieszkańcy Zakopanego wypowiadają się na temat tej sytuacji. Twierdzą, że miasto od dawna cofa się w rozwoju rozbierając całą infrastrukturę. „Nie dość, że na zimę nie ma wyciągów to jeszcze na lato nie będzie dworca”.

Przygotujmy się więc na komunikacyjną dezorganizacje w centrum Zakopanego.


Źródła: Tygodnik Podhalański, Radio KrakówDodał: Agnieszka Jurczak
2017-03-31 23:17
Wyświetlenia: 469

Ostatnie komentarze

 • gościu

  6 latek? Najlepiej sporą część drogi w nosidle bo 1km przewyższenia nie zrobi mu dobrze na serce...

  Na Koprowy Wierch 

   4 godzin temu

 • Aśka

  Czy wie ktoś jak wygląda obecnie sprawa z przetarciem szlaków :)?

  Na Halę Gąsienicową z Kuźnic przez Boczań 

   8 godzin temu

 • Andrzej Kołodziejski

  Kapitalne zdjęcia, mimo tego że nie jeżdżę na nartach, to w podróż w tamtym kierunku wybrałbym...

  naTatry.pl - Droga do Tatr. Zobacz piękną galerie zdjeć 

   10 godzin temu

Ostrzeżenia