• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Jak zorganizować wyjazd na narty za granicę?

Kategoria: Ogólne

Samodzielna organizacja wyjazdu na narty nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać – dotyczy to także wyjazdów zagranicznych. W Polsce największą popularnością zdecydowanie cieszą się Alpy – Włochy, Austria czy też Szwajcaria. Wbrew pozorom, taki wyjazd nie musi być ani zbyt kosztowny, ani też trudny do zaplanowania.


Organizacja podróży i noclegu

Jeśli interesuje nas wielogodzinne szusowanie na stoku, najlepszym wyborem będą właśnie Alpy. W naszym kraju stosunek ceny do jakości nie wypada tak dobrze, jeśli porównamy go do innych krajów, nawet sąsiednich Czech i Słowacji. W Polsce często pojawia się problem braku śniegu, podczas gdy w Austrii i Włoszech idealne warunki do jazdy panują przez całą zimę. Do najpopularniejszych ośrodków zaliczane są m.in.:

 1. Ischgl (Tyrol);
 2. Obertauern (Salzburg);
 3. Serfaus-Fiss-Ladis (Tyrol);
 4. Kronplatz-Dolomiten (Południowy Tyrol);
 5. Tarvisio/Monte Lussari (Friaul);
 6. Alta Badia (Południowy Tyrol).

Dojazd na miejsce własnym samochodem jest wygodniejszy niż autobus, poza tym jadąc z grupą znajomych jest też tańszy – koszt paliwa czy winiet rozkładany jest na wszystkich pasażerów.

Samodzielne organizowanie noclegu także nie jest trudne ani drogie. Ceny za noc w austriackich i włoskich hotelach często okazują się niższe niż w Polsce, ale wiele zależy od terminu wyjazdu. Najtańszy w tym regionie wyjazd przypada na okres:

 1. Bożego Narodzenia;
 2. stycznia;
 3. na przełomie marca i kwietnia.

Przed rezerwacją sprawdźmy opinie na temat obiektu na forach lub specjalnych portalach (np. Tripadvisor). Warto też pamiętać, że pensjonaty w mniejszych miejscowościach, nieco oddalonych od głównego ośrodka, są tańsze, a na stok można dojeżdżać (najczęściej) darmowym skibusem.