• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN nieczynne dla zwiedzających

Kategoria: Tatrzański Park Narodowy

Ruszył kolejny etap zakrojonej na szeroką skalę modernizacji Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Z tego powodu od poniedziałku (20.03) Centrum jest zamknięte dla zwiedzających ale w tym czasie zyska nowe – bardzo interesujące – atrakcje. Otwarcie planowane jest pod koniec bieżącego roku.

Ostatnie dwa lata były dla Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN bardzo pracowite. W ramach realizacji projektu „Dom Przyrody, Park Ludzi – Przez Edukację Ekologiczną do Zrównoważonego Korzystania z Ekosystemów Tatr" udało się zmodernizować obiekt.

Właśnie ruszył drugi etap modernizacji. Oprócz nowego zaplecza sanitarnego, szatni i punktu obsługi zwiedzających chcemy zbudować dwie duże dioramy: „Łąka" i „Las tatrzański" – ukazujące wpływ człowieka na ekosystemy oraz rolę pracowników Parku w ograniczaniu niekorzystnych zjawisk i zagrożeń z tym związanych. Przygotujemy także makietę jaskini.

Drugi etap obejmie ponadto m.in. stworzenie dwóch nowych sal kinowych i filmów, które będą w nich wyświetlane. Pierwszy ma prezentować turystów tatrzańskich widzianych oczami zwierząt. Drugi zostanie wykonany w technologii 5D i pokaże Park z lotu ptaka w pełni sezonu turystycznego.
Wizualizacja makiety jaskini

Źródło: TPN


Dodał: Marcin Ignatowicz
2017-03-22 12:12
Wyświetlenia: 809

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia