• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Bardzo trudne warunki w Tatrach. 4 stopień zagrożenia lawinowego

Kategoria: Ogólne

W Tatrach warunki do uprawiania turystyki nadal ekstremalne. Schroniska Nad Morskiem Okiem i Doliną 5 Stawów nadal są "odcięte od świata". Zobacz komunikat TPNu.


fot: Przemysław Piegza - Fotografia

Warunki na szlakach 

W Tatarach obowiązuje 4 stopień zagrożenia lawinowego. Szlak prowadzący drogą do Morskiego Oka jest zamknięty do odwołania dla ruchu turystycznego, transportu konnego i samochodowego .  W Tatrach panują bardzo niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Szlaki znajdują się pod grubą warstwą śniegu i nie są przetarte. W wielu miejscach potworzyły się głębokie zaspy. W wyższych partiach szlaki są pozawiewane, co znacznie utrudnia orientację w terenie. Przy czwartym stopniu lawinowym odradzamy wszelkich wyjść w góry. Doliny, takie jak Kościeliska czy Chochołowska, również są narażone na schodzenie lawin.

W Tatrach obowiązuje 4 stopień zagrożenia lawinowego. Jest bardzo niebezpiecznie. Poruszanie się zimą po górach wymaga odpowiedniego zimowego sprzętu m.in. zestaw lawinowy (detektor, sonda, łopatka), umiejętności posługiwania się tym sprzętem oraz dostosowania trasy wycieczki do panujących warunków. W dniu dzisiejszym odradzamy wszelkich wyjść w góry.

Źródło: http://tpn.plDodał: Marcin Ignatowicz
2019-01-07 15:44
Wyświetlenia: 2044

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia