• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich otwarty!

Kategoria: Ogólne

Naprawiony został już mostek na zielonym szlaku, który prowadzi z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich otwarty. Przypominamy, że po ostatnich ulewach w Tatrach szlak ten został zamknięty. Poniżej aktualny komunikat od TPN'u.


Warunki na szlakach


Warunki na szlakach poprawiają się, woda w stawach i potokach wraca do swojego pierwotnego poziomu. Niektóre szlaki w dalszym ciągu są mokre, śliskie, błotniste. Dotyczy to na przykład polany w Dolinie Małej Łąki. Niewielka część szlaków została zniszczona przez wodę, ale jest do przejścia. Takie utrudnienia napotkać można m.in. w Dolinie Starorobociańskiej, Iwaniackiej, Lejowej. Zaczynają się tworzyć kolejki do dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch, przy kopule szczytowej Giewontu oraz przy łańcuchach na Rysy.

    SZLAKI ZAMKNIĘTE:


    szlak z Brzezin do Murowańca
    szlak z Rusinowej Polany na Polanę pod Wołoszynem
    szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza na Rówień Waksmundzką
    Szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem jest zamknięty do odwołania z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku.

    Droga Oswalda Balzera z Zakopanego do Palenicy Białczańskiej (parking na Morskie Oko) na odcinku od Brzezin do Zazadniej  jest zamknięta. Zalecamy objazd przez Bukowinę Tatrzańską.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2018-07-27 13:12
Wyświetlenia: 2748

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia