• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Deszczowe Tatry. Zobacz Aktualne warunki w Tatrach. Stan na 28.06.2018

Kategoria: Ogólne

Aktualnie w Tatrach przeżywamy załamanie pogody. Deszcz i gęste chmury póki co nie ustają. Poniżej komunikat od TPN.


fot: Paweł Dutka


Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne. Po nocnych opadach deszczu szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Dużo błota jest w Dolinie Lejowej i Starorobociańskiej. Stan wód w potokach jest podwyższony i szlaki przebiegające w pobliżu cieków wodnych mogą być podtopione.

W Tatrach Wysokich po północnej stronie grani, w żlebach i w kotłach są płaty twardego śniegu. Dotyczy to szlaku na Rysy, na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem, Żlebu Kulczyńskiego oraz szlaku na Zawrat i na Kozią Przełęcz od strony Hali Gąsienicowej. Do pokonywania takich miejsc potrzebny jest sprzęt zimowy (raki i czekan). Niski pułap chmur oraz padająca mżawka ograniczają widoczność i utrudniają orientację w terenie.

Szlak z Wierch Porońca na Rusinową Polanę jest remontowany. Na Drodze pod Reglami w pobliży wylotu Doliny Strążyskiej trwa wycinka drzew.

Zamknięcia szlaków:


    -Szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem jest zamknięty do odwołania z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku.

    -Jaskinia Mroźna jest zamknięta do odwołania z powodu zagrożenia spadającymi kamieniami na szlaku zejściowym.

    -Od 1 marca do 30 listopada wszystkie szlaki turystyczne są zamknięte od zmierzchu do świtu.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2018-06-28 19:16
Wyświetlenia: 1502

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia