• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

W Boże Ciało nie będą jeździły wozy konne na drodze do Morskiego Oka

Kategoria: Ogólne

Jak podaje komunikat TPN, w czwartek (Boże Ciało) 31 maja nie będą jeździły wozy konne na drodze do Morskiego Oka, dorożki w Dolinie Chochołowskiej i Kościeliskiej. Nie będzie też kursowała kolejka "Rakoń" w Dolinie Chochołowskiej.


Warunki na szlakach

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne. W części reglowej szlaki miejscami mogą być mokre, śliskie i błotniste. Dużo błota jest w Dolinie Lejowej i Starorobociańskiej. Stan wód w potokach tatrzańskich jest podniesiony i po szlakach miejscami płynie woda. Na zielonym szlaku z Wierch Porońca na Rusinową Polanę trwa remont. Prosimy o zachowanie ostrożności.


Powyżej górnej granicy lasu panują warunki wiosenno-zimowe. Na szlakach w zachodniej części Tatr śniegu już nie ma. W Tatrach Wysokich na południowych wystawach są małe płaty śniegu, ale po północnej stronie grani, w żlebach i w kotłach jest ciągła pokrywa. Śnieg jest bardzo twardy i  w miejscach zacienionych taki pozostaje przez cały dzień. Na Orlej Perci większość łańcuchów znajduje się nadal pod śniegiem. Do uprawiania turystyki w tej części Tatr niezbędny jest sprzęt zimowy (raki i czekan) oraz doświadczenie w uprawianiu turystyki zimowej. Przed Żlebem Blatona (w którym jest śnieg) uszkodzona jest kotwa.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2018-05-29 16:21
Wyświetlenia: 9253

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia