• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Aktualne warunki w Tatrach. Stan na 17.05.2018

Kategoria: Ogólne

Obecnie w Tatrach nastąpiło załamanie pogody i na większości obszarów pada deszcz. Na Kasprowy Wierchu temperatura spadła do ok. 3ºC. Sprawdźcie poniżej komunikat od TPN.Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są zmienne. W części reglowej szlaki są mokre, śliskie i błotniste. Sporo błota jest w Dolinie Lejowej i Starorobociańskiej. Stan wód w potokach tatrzańskich jest podniesiony, a na zielonym szlaku do Doliny Pięciu Stawów Polskich (od Wodogrzmotów Mickiewicza) miejscami płynie woda. Podobnie jest na szlaku wokół Morskiego Oka.

Powyżej górnej granicy lasu panują warunki wiosenno-zimowe. Na szlakach w zachodniej części Tatr można jeszcze spotkać płaty starego śniegu, największy jest w Dolinie Wyżniej Chochołowskiej. W Tatrach Wysokich na południowych wystawach są płaty śniegu, ale po północnej stronie grani, w żlebach i w kotłach jest ciągła pokrywa. Śnieg w godzinach południowych jest mokry i przepadający, a w godzinach rannych twardy i zmrożony, i taki w miejscach zacienionych, pozostaje przez cały dzień. Przed Żlebem Blatona (w którym jest śnieg) uszkodzona jest kotwa.

Większość łańcuchów w Wysokich Tatrach znajduje się jeszcze pod śniegiem. Do uprawiania turystyki w tej części Tatr niezbędny jest sprzęt zimowy (raki i czekan) oraz doświadczenie w uprawianiu turystyki zimowej.

W Tatrach wieje mocny, chłodny wiatr, który zwiększa odczucie chłodu.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2018-05-17 16:20
Wyświetlenia: 2672

Ostatnie komentarze

 • Patryk

  Coś mam, ale robione z komórki, więc jakość pozostawia trochę do życzenia. Nowych klamer nie...

  Na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem 

   1 dni temu

 • Marcin

  Z informacji podawanych na innych portalach wynika, iż szlak został "wzbogacony" o kilka...

  Na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem 

   1 dni temu

 • naTatry.pl

  Ma Pan może zdjęcia?

  Na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem 

   1 dni temu

Ostrzeżenia