• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Śmiertelny wypadek pod Rysami

Kategoria: TOPR

Niestety dzisiaj w Tatrach doszło do tragicznego wypadku. Ratownicy zostali poinformowani o wypadku w okolicy Rysów i wyruszyli śmigłowcem na pomoc. Niestety turysta nie przeżył upadku z dużej wysokości.


fot. Jakub Horwath


 Do wypadku doszło w okolicy Przełączki, która jest uważana przez taterników za najbardziej niebezpieczny odcinek szlaku na Rysy.


Źródło: radiokrakow


Warunki na szlakach

Powyżej górnej granicy lasu panują warunki wiosenno-zimowe. Na szlakach w zachodniej części Tatr można jeszcze spotkać płaty starego śniegu, największy ok. 200-metrowy jest w Dolinie Wyżniej Chochołowskiej.  W Tatrach Wysokich na większości szlaków panuje zima. Na południowych wystawach są płaty śniegu, ale po północnej stronie grani, w żlebach i w kotłach jest ciągła pokrywa. Śnieg w godzinach południowych jest mokry i przepadający, a w godzinach rannych twardy i zmrożony, i taki w miejscach zacienionych, pozostaje przez cały dzień. Do uprawiania turystyki w tej części Tatr niezbędny jest sprzęt zimowy (raki i czekan) oraz doświadczenie w uprawianiu turystyki zimowej.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2018-05-07 16:06
Wyświetlenia: 8874

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia