• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Ruszyła rejestracja do projektu Czyste Tatry 2018

Kategoria: Ogólne

W niedzielę 22 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Ziemi, ruszyła rejestracja do projektu Czyste Tatry. Każdy chętny może za pomocą specjalnego formularza - dostępnego na stronie CzysteTatry.pl - zgłosić swój akces i posprzątać Tatry w dniach 29-30 czerwca. Właśnie wtedy kilka tysięcy wolontariuszy ruszy na szlaki i pomoże nam zebrać śmieci pozostawione przez turystów.

 - To jest projekt edukacyjny i my widzimy jego efekty. Co roku śmieci ubywa, a pomaga nam coraz więcej wolontariuszy. Nawet kilka tysięcy, na których wsparcie liczymy - przyznał Rafał Sonik, ambasador i organizator projektu Czyste Tatry.

W tym roku ochotnicy już po raz siódmy ruszą na szlaki, by posprzątać góry i pokazać, że nie ma w nich miejsca na odpady. Wśród zbierających nie zabraknie osób z pierwszych stron gazet i gwiazd.

– Czyste Tatry to niezwykle pozytywna i potrzebna impreza. Już druga z moim udziałem. Mam nadzieję, że takie akcje społeczne sprawią, iż rozejrzymy się dookoła i przy okazji kolejnego spaceru zbierzemy śmieci w naszej okolicy - mówi popularna aktorka Joanna Jabłczyńska.

A Ada Palka, trenerka personalna i nasza sprawdzona wolontariuszka, zachęca do udziału w tegorocznym sprzątaniu Tatr.

- Z roku na rok przybywa wolontariuszy i partnerów, a ubywa śmieci. Podoba mi się ta zmieniająca się proporcja. Widać, że świadomość Polaków z roku na rok jest coraz większa - argumentuje.

Udział w projekcie Czyste Tatry jest darmowy, a organizator - Stowarzyszenie Czysta Polska - zapewni wolontariuszom niezbędny do działania sprzęt. O ten zadba największy nad Wisłą specjalista, Jan Niezbędny, który od samego początku wspiera Czyste Tatry.

Uczestnicy otrzymają też pamiątkową koszulkę Czystych Tatr i pakiet gadżetów od sponsorów. A wieczorem, po wielkim sprzątaniu, spotkają się w Zakopanem na koncercie, który stanowi podziękowanie za całodniowy trud.

Miasteczko Czystych Tatr będzie tętniło życiem w dniach 29 i 30 czerwca na zakopiańskiej Górnej Równi Krupowej, gdzie nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. Tradycyjnie będzie też sercem całego projektu i okazją, by jeszcze lepiej poznać Tatry. Jak co roku organizatorzy przygotują cykl spotkań i wykładów z ludźmi gór, a przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego przypomną, jak należy zachować się na terenie ścisłej ochrony przyrody.  

– Liczę na to, że w czerwcu ponownie się spotkamy i wspólnie zostawimy czyste Tatry! – zakończył Rafał Sonik.


Rejestracja do projektu Czyste Tatry 2018 dostępna jest na stronie CzysteTatry.pl.

Dodał: Marcin Ignatowicz
2018-04-23 16:25
Wyświetlenia: 880

Ostatnie komentarze

 • Anula Wilk

  Cześć, W przyszły czwartek planowałam wejście na Rysy, ale zimowa aura, raki i czekany nie są dla...

  Na Rysy znad Morskiego Oka 

   13 godzin temu

 • Marcin Zwara

  Witam. Widzę że masz doświadczenie w górach dlatego mam pytanko. W zeszłym roku byłem pierwszy...

  Na Rysy znad Morskiego Oka 

   20 godzin temu

 • Marcin Zwara

  Witam mam pytanko. W zeszłym roku byłem pierwszy raz w Tatrach w lipcu. Moje doświadczenie to...

  Na Rysy znad Morskiego Oka 

   20 godzin temu

Ostrzeżenia