• Tatry Wysokie
  • Tatry Zachodnie
  • Tatry Słowackie

Urlop pod Trzema Koronami

Kategoria: Ogólne

Na turystycznych szlakach coraz częściej pojawiają się Pieniny. Przyciągają malowniczymi krajobrazami, szeregiem urokliwych miejscowości, doskonale przygotowanymi szlakami oraz atrakcjami. Wśród nich uwagę przykuwają rafting na Dunajcu oraz sieć szlaków rowerowych. Pieniny to doskonały rejon na rodzinny urlop, imprezę integracyjną czy też ferie zimowe, a potencjał, jaki w sobie mają, sprawia, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Poza tym jest tu zdecydowanie mniej tłoczno niż w Tatrach czy Karkonoszach. Pieniny również noclegi gwarantują na najwyższym poziomie i w atrakcyjnych cenach.


Wodne atrakcje


Turyści odwiedzający Pieniny nie wyobrażają sobie, by nie skorzystać z oferty flisaków. Kultowy Spływ Przełomem Dunajca na charakterystycznych tratwach przy opowieściach miejscowych to również okazja do podziwiania niesamowitych krajobrazów Pienińskiego Parku Narodowego. Coraz bardziej popularny wśród turystów jest rafting. Dunajec gwarantuje doskonałe warunki do spływu pontonami www.raftingpieniny.pl. To doskonała alternatywa dla przeprawy z flisakami i dodatkowo zapewnia zdecydowanie więcej aktywności i adrenaliny. Każdy uczestnik otrzymuje kamizelkę asekuracyjną, kask i wiosło. To od samych uczestników raftingu w dużej mierze zależy, jak szybko i jaką trasą popłyną kajaki. Dunajec to szereg możliwości, najpiękniejsze widoki i wrażenia, po które chce się wracać. Oczywiście wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych ratowników.


Góry i szlaki


Pieniny to doskonale przygotowane szlaki górskie i rowerowe, które pozwalają na kilkugodzinne wycieczki malowniczymi trasami. Znajdziemy tu doskonałe miejsca do pieszych aktywności, nordic walkingu czy rowerowych wypraw. Poza górzystym terenem, wąwozami i wodospadami rejon ten obfituje w szereg zabytków i zamków, które warto zobaczyć. Najbardziej znane takie jak Czerwony Klasztor, Zamki w Niedzicy i Czorsztynie to punkty obowiązkowe urlopu nie tylko dla miłośników historii.


Doskonały nocleg w Pieninach www.willamagiera.pl to opcja dla turystów pragnących i odpoczynku, i atrakcji przez cały rok. Góry przyciągają ich bowiem także zimą, a popularne stacje narciarskie gwarantują doskonałe warunki i różnorodne trasy zjazdowe. Poza tym Pieniny to raj dla miłośników biegówek oraz kuligów.


Po letnich lub zimowych eskapadach warto skorzystać z oferty basenów termalnych, w których można się zregenerować. To doskonałe miejsca na rodzinny inny wypoczynek lub relaks z przyjaciółmi oraz firmowy wyjazd. Poza tym Pieniny to doskonałe miejsce wypadowe do atrakcyjnych miejsc Słowacji czy Węgier.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2018-03-18 19:21
Wyświetlenia: 1942

Ostatnie komentarze

Ostrzeżenia