• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Tatry do zwiedzania przez cały rok

Kategoria: Ogólne

Sezon w górach trwa cały rok. Narciarze wymieniają się z miłośnikami trekkingu, a wszystkich przyciąga klimat, piękne widoki, możliwość aktywnego spędzania czasu czy też aromatyczna góralska kuchnia. Dodatkowo możliwość spędzenia czasu w miejscach modnych, popularnych kurortach sprawia, że szczególnie do Zakopanego przez cały rok napływają żądni wrażeń turyści. Stolica Tatr kusi bowiem najsłynniejszą ulicą w Polsce i atrakcjami dla małych i dużych. To również doskonałe miejsce wypadowe do najważniejszych szlaków górskich zarówno w Polsce, jak i na Słowacji. A klimat dodatkowo podkreślają piętrzące się na horyzoncie szczyty Wysokich Tatr, piękne korony drzew i szum przepływających potoków.


Z miłości do gór


Być może turyści dzielą się na tych, którzy lubią wygrzewać się na plaży, żaglami przemierzać mazurskie jeziora oraz amatorów górskich wycieczek, ale warto zauważyć, że Polacy coraz częściej spędzają urlop w kraju, ciesząc się dobrodziejstwem natury i tego, co zostawiła nam historia. Listę popularnych miejsc w Polsce otwiera oczywiście Zakopane, które jest kultowe na wycieczki szkolne, wakacje czy zimowiska rodzinne lub Sylwestra w gronie przyjaciół. Dodatkowo do wybrania stolicy polskich gór zachęca rozbudowana oferta turystyczna i noclegowa https://wpolskichgorach.pl/. Poza zatłoczonymi przez cały rok Krupówkami, które kuszą muzyką, smakami i klimatem, warto poznać doliny, szczyty i szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego. To właśnie sprawia, że wraca się w góry, zdobywa szczyty, odkrywa zakątki oraz planuje nowe trasy. Poza tym nawet z tak skomercjalizowanego miejsca jak Gubałówka rozciąga się zapierający dech w piersiach widok. To wrażenie, dla którego właśnie warto wspinać się w góry. I na szczęście Tatry poza miejscami obleganymi przez turystów mają wiele do zaoferowania miłośnikom zdobywania szczytów, ciszy i wędrówki.

Miejsca kultowe i niszowe


Polskie Tatry to wyjątkowy ewenement przyrodniczy i turystyczny. To również nieprzeciętne smaki  z między innymi oscypkami, aromatyczną kwaśnicą czy też mocną śliwowicą. To górale, którzy językiem, muzyką i filozofią sprawiają, że ten zakątek Polski jest niezwykle klimatyczny. Poza tym noclegi Zakopane proponuje niemalże na każdą kieszeń w zależności od oczekiwań turystów. Ogromna baza logistyczna sprawia, że stolica polskich Tatr jest w stanie ugościć wielu turystów spragnionych i atrakcji, i odpoczynku, i pieszych wycieczek lub szusowania po przygotowanych stokach. Każdy w tym miejscu znajdzie swój niepowtarzalny klimat, do którego będzie wracać.

Dodał: Marcin Ignatowicz
2018-03-05 16:43
Wyświetlenia: 2446

Ostatnie komentarze

 • Paweł

  Nie rób z siebie takiego znawcy, i nie popisuj się. Najprostsze wytłumaczenie jeżeli na tabliczce...

  Na Kościelec z Hali Gąsienicowej przez Czarną Dolinę Gąsienicową 

   18 godzin temu

 • Flądra

  Na Świnicę, Kościelec. Jeżeli nie masz raków to raczej Kasprowy lub Giewont.

  Na Rysy znad Morskiego Oka 

   1 tydzień temu

 • MarcinM

  Planuje w czerwcu trasę przez Krzyżne do "piątki" i właśnie przyszła mi pewna myśl do głowy, żeby...

  Na Halę Gąsienicową z Rusinowej Polany 

   2 tygodni temu

Ostrzeżenia