• Tatry Wysokie
 • Tatry Zachodnie
 • Tatry Słowackie

Wiosenny odpoczynek tylko w Tatrach!

Kategoria: Ogólne

Chociaż zima w pełni, już warto planować wiosenny urlop. Polska udostępnia nam naprawdę bardzo dużo ciekawych miejsc, gdzie warto spędzić wolne chwile. Jednym z nich są Tatry, które w miesiącach wiosennych budzą się z zimowego letargu.


Tatry, piękne góry

Nie od dziś wiadomo, że warto odwiedzać Tatry. W tym paśmie górskim znajdują się takie szczyty, jak Rysy, Mięguszowieckie Szczyty, Kasprowy Wierch, Świnica, Czerwone Wierchy,Wołowiec, Giewont, Mnich, Kościelec, Kozi Wierch czy Kominiarski Wierch. Aż 75 gór określanych jest jako Korona Tatr, której najwyższym punktem jest Gierlach znajdujący się już po stronie słowackiej. Warto wiedzieć, że Tatry to nie tylko góry, ale również przełęcze, pełniące role komunikacyjne oraz doliny i jeziora.

Jaskinie

Warte odwiedzenia w Tatrach są jaskinie, których łączna ilość przekracza 870. Są to najdłuższe i najszersze jaskinie w Polsce - ich długość to ponad 130 kilometrów. Ich dokładna ilość nie jest znana, ponieważ stale odkrywane są nowe. Obecnie do ruchu turystycznego udostępniono tylko kilka z nich. Są to między innymi: Jaskinia Mroźna, Jaskinia Mylna, Jaskinia Obłazkowa, Jaskinia Raptawicka, Smocza Jama oraz Jaskinia Kalacka.

Piękno natury

Tatry to nie tylko piękne jeziora i jaskinie, ale również niecodzienna roślinność. Na terenie tego pasma górskiego wyodrębniono występowanie aż 1300 gatunków, z czego ponad 200 występuje w naszym kraju tylko tam. Najsłynniejsze krokusy tatrzańskie rosną w ogromnych ilościach na terenie Doliny Chochołowskiej, gdzie już pod koniec marca możemy liczyć je w tysiącach.

Zakopane

Obowiązkowym punktem, który trzeba odwiedzić podczas urlopy w Tatrach jest Zakopane. Miasto to o powierzchni ponad 80 kilometrów kwadratowych to największy ośrodek sportów zimowych w naszym kraju. To właśnie tutaj swoje umiejętności szlifowali skoczkowie, tacy jak Adam Małysz czy Piotr Żyła. Od 2002 roku odbywa się tutaj Puchar Świata w skokach narciarskich na skoczni Wielka Krokiew. Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce (w najwyższym punkcie 2301 m n.p.m.) w którym turyści znaleźć mogą liczne muzea i obiekty sakralne.

Noclegi

W Tatrach znajdziemy wiele obiektów noclegowych takich jak hotele, motele, schroniska młodzieżowe, agroturystyki czy wille. Odwiedzając nasze piękne góry warto skorzystać z oferty Willi Czajka zlokalizowanej w miejscowości Kościelisko oddalonej o niespełna cztery kilometry od Zakopanego.


Dodał: Marcin Ignatowicz
2018-01-20 12:30
Wyświetlenia: 1749

Ostatnie komentarze

 • Ola

  Jakąkolwiek. Po prostu wymarzył sobie spacer granią :D

  Na Kasprowy Wierch z Hali Gąsienicowej 

   1 dni temu

 • AA

  Dziękuje za odpowiedź

  Na Giewont z Kuźnic 

   2 dni temu

 • naTatry.pl

  Śniegu już nie ma na tym szlaku. :)

  Giewont - najsłynniejszy szczyt naszych Tatr 

   3 dni temu

Ostrzeżenia